Neşe Doluyor İnsan

Senelerdir 23 Nisan törenlerinde çocuklarının üşümesinden şikayet eden veliler için güzel haberlerimiz var. Bayramda geride bıraktığımız günlere göre daha ılık bir havayla birlikte pırıl pırıl güneş bizleri bekliyor.

Uzun zamandır sert esen ve sıcaklıkları güneşe rağmen olduğundan daha düşük hissettiren poyraz yarından itibaren (23 Nisan) kuvvetini iyice azaltıyor. Hafta boyunca hafif hafif esecek rüzgar, artacak sıcaklıklardan bunalanlar için arada yelpazelik yapacak. 23 Nisan’da bölgemizin doğusunda ve kuzeyinde Karadeniz kıyılarında sıcaklıklar gündüz saatlerinde 15/18 dereceler arasında seyredecek. Bölgemizin orta ve batı kesimlerinde ise 20 derece civarında ve biraz üzerinde sıcaklıklar bekleniyor. Ancak asıl ısınma yarından sonra başlıyor.

Çarşamba günü (24 Nisan) bölgemizin çoğu yerinde 25 derece sınırı aşılacak. Haftanın ilk günü ile birlikte bize veda eden yağmur bulutları uzun bir tatile çıkıyor. Bölgemizde hafta boyunca önemli bir yağış beklenmiyor. Geçen hafta kış mevsiminden kesitler sunan nisan, bu haftanın ikinci bölümünde ise yaza selam gönderecek. Perşembe gününden itibaren (25 Nisan) sıcaklıklar Trakya’nın iç kesimlerinde (Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’ın kuzey ve batı ilçelerinde) 30 dereceye dayanacak. Gündüz sıcaklıklarının artışına paralel olarak, günlerdir kombilerimizi, sobalarımızı bize yaktıran gece soğukları da kırılıyor. Bu gece ve yarın gece (22-23 Nisan, 23-24 Nisan) yine 10 derecenin altına düşecek sıcaklıklar, haftanın ikinci bölümünde 10/15 derecelerin altına inemeyecek.

Uzayan gündüz süreleriyle ve ışınlarının artan geliş açısıyla beraber güneş, tüm yakıcılığı ile üzerimizde salınacak. Haftamızın son günlerinde de (26-27-28 Nisan) şu an için bu durumda bir değişiklik beklenmiyor. Yağmur bulutlarından yoksun,  bol güneşli ve masmavi gökyüzü, 23 Nisan’la neşe dolacak insanlara ve özellikle de tüm bahar severlere özledikleri havaya kavuşabilecekleri bir fırsat yaratacak.

Açık hava etkinliklerinin rahatça yürütülebileceği haftamızın havasıyla ilgili anlık değerlendirmelere, bilgilere ve muhtemel tahmin değişikliklerine sayfamızın Twitter ve Facebook hesaplarından ulaşabilirsiniz. Herkese iyi bayramlar…

Reklam
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı ve , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

3 Responses to Neşe Doluyor İnsan

  1. Bu sabah kızımın töreni için okuldaydım, hava sabah erken saatlerde soğuk olsada ilerleyen saatlerde t-shirtleri ile gösteri yapan çocuklar harika vakit geçirdiler. Hava güneşli, çocuklar cıvıl cıvıl, çok güzel bir 23 Nisan kutlaması oldu.
    Bu arada, bize çağdaş bir ülke olma yolunu açan, Ulu Önder Atatürk’ü anmadan geçemeyeceğim.

    • Hava olarak önümüzdeki günlerde de bugünkü gibi ve hatta daha güzel günler bizleri bekliyor. Ayrıca hassasiyetiniz için teşekkür ederim. Meclisteki konuşmalarında Atatürk’ün ismini dahi zikretmeye çekinenler ve Anıtkabir’e ziyareti şu bayram gününde bile çok görenler de umarım bir gün sizin kadar hassas davranabilirler. İyi bayramlar dilerim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s