Yağmur Vizesi

Geride bıraktığımız aralık ve ocak aylarına özenen şubat ayı, yağmur yarışını daha da sulandırmaya hazırlanıyor. Bol bol yağmur geliyor!

Sisli ve sakin geçen iki günün ardından bugün (07 Şubat) sersemletici lodos bize sıcak bir karşılama yaptı. Trakya’nın birçok yerinde henüz öğle saatleri bile olmamışken sıcaklıklar 15 derecelere ulaştı. Bugün bizi ısıtan lodos aynı zamanda bizi ıslatmaya da başladı. Kapıkule’den, İpsala’dan giriş yapan yağmur bulutları dört günlük vizesini limitine kadar kullanarak Trakya’ya dört gün boyunca yağış bırakmaya hazırlanıyor.

Bölgemizin batısında başlayan yağmur, önümüzdeki saatlerde tüm Trakya’ya yayılacak. Akşam ve gece saatlerinde de gök gürültüsü eşliğinde görülecek yağışların ardından yarın (08 Şubat) gündüz saatlerinde yağmur hafifleyecek ve bölgemizin büyük bölümünde ara verecek. Ancak bu ara uzun süreli değil. Yarın gece ve cumartesi sabaha karşı (08-09 Şubat) yağmur yeniden kaldığı yerden devam edecek. Pazar gününü de (10 Şubat) Trakya genelinde gezinerek değerlendirecek turistik yağmur bulutlarının, yeni haftaya başlarken bölgemizin sınırlarını terk etmesi bekleniyor.

Bir süredir alıştığımız ılık hava ise bizi bahar sıcaklıklarından biraz olsun mahrum bırakacak. Bugün yine 15-16 dereceleri gören sıcaklıklar yağış ile birlikte haftanın sonuna kadar adım adım azalacak. Yarın 11/13 derecelerde seyredecek sıcaklıklar, cumartesi günü 10 derece civarına, pazar günü ise 10 derecenin biraz altına gerilese de rüzgarın kuvvetini azaltması sayesinde bizi pek fazla üşütmeyecek. Gece sıcaklıklarında ise bu gece lodos ve bulutlu havanın etkisiyle pek bir düşüş görülmeyecek (7 / 10 derece). Ancak yarın geceden itibaren gece sıcaklıkları özellikle iç kesimlerde, yağmurun ara verdiği, bulutların gökyüzünü yıldızlara teslim ettiği saatlerde 0 / 4 derece arasına gerileyebilir.

Son tahminlere göre ise önümüzdeki haftada, geride bıraktığımız haftaya göre daha serin günler bizi bekliyor. Gelecek haftanın görünümüyle ilgili yazımızı pazar günü (10 Şubat) sayfamızda bulabilirsiniz. Önümüzdeki dört gün boyunca aralıklarla görülecek yağmurlarla ilgili anlık tahminlere, toplam düşen yağış miktarlarına ve diğer tüm ayrıntılara twitter.com/Havatrakya hesabımızdan bizi takip ederek ulaşabilirsiniz.

Reklam
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı ve , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

13 Responses to Yağmur Vizesi

 1. FeRHaD dedi ki:

  Ya aslında getirsem getiririm de, onun da farklı dertleri var; gizlemesi, şarj etmesi. Bataryası yok zaten sağlam, almaya kalksam da tek internetten alabilirim orijinal. O da günler alır…

 2. FeRHaD dedi ki:

  Askerdeyim abi, ne fotoğrafı videosu. 🙂
  Neyse, nizamiyeden çıktım, çok iyi bir ıslandım. 😀

 3. FeRHaD dedi ki:

  Çok sağlam yağıyor, çıkacağım ama yemiyor. 🙂 Dolulu yağmurlu gidiyor burada. 😀

 4. FeRHaD dedi ki:

  Aniden 110 kg artmıştı bir kere yağış, sen dökmüşsündür demiştim. 🙂

 5. FeRHaD dedi ki:

  Muratlı ile Tekirdağ arasında toplam yağışta çok fark var bu ay, aletlerde sorun yokya?

  • Alt bölümdeki toplam yağış kısmında Tekirdağ istasyonunda sorun var. Birkaç değişiklik yaptım ama yine de çözemedim, bazen istasyon kendini sıfırlıyor ve eski verileri yeni kaydedilmiş gibi gösteriyor. Üreticisiyle görüşüp sorunu yakın zamanda çözeceğim umarım.

 6. FeRHaD dedi ki:

  Cam birkaç metrede olduğundan iyi gözleniyor. Zaten şimşek ışığı arkasından elektrik kesintisi ile durum anlaşılıyor. 🙂
  Tadını çıkarıyorum da, ben bölükten çıkınca da dinmeyecek gibi. 😀 Sıkıntı o. Bir saat önce sert bir rüzgar eşliğinde yağıyordu, şimdi sakin sakalım. Rüzgar olursa yağış fena olur…

 7. FeRHaD dedi ki:

  Ben iki günlüğüne geliyorumya memleketime, ıslatacak ille. 🙂 Burada da iyi bir yağış görünüyor yarın. Şans…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s