Doğu-Batı

Bugün Trakya ikiye bölündü: Kar yağışının etkili olduğu doğusu ve kar yağışının az görüldüğü veya hiç görülmediği batısı…

Sabah saatlerinde başlayan (07 Ocak) ve İstanbul il genelinde, özellikle de Çatalca’nın doğusunda etkili olan kar yağışının aynı bölgede bugün devam etmesi bekleniyor. Öğle saatleri itibariyle sıcaklıklar henüz sıfırın altına düşmediği için ana yollarda bir sorun yok. Ancak akşam üstü ve gün batımının ardından İstanbul’daki kar yağışı ciddi sıkıntılara yol açabilir.  Yarın da İstanbul’da daha soğuk hava ile birlikte kar yağışı devam edecek.

Tekirdağ’ın ve Kırklareli’nin batı ilçeleri ile Edirne il genelinde etkili kar yağışı beklenmiyor. Trakya’nın orta kesimlerinde yer alan Çorlu-Çerkezköy-Muratlı-Lüleburgaz ve Tekirdağ çevrelerinde ise bugün akşam saatlerine (07 Ocak) kadar aralıklı kar yağışı görülecek, ancak İstanbul’daki kadar etkili olmayacak.

Trakya’nın doğusunu kar yağışı etkilerken, batısını da aşırı soğuk hava donduracak! Bu gece sıcaklıkların Trakya’nın orta ve batı kesimlerinde -4 ile -7 derece arasına gerilemesi bekleniyor. Yarın da (08 Ocak) bölgemizin genelinde gündüz sıcaklıkları sıfır derece civarında seyredeceğinden buzlanmaya karşı dikkatli olunmalı.

Reklam
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı ve , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s